vakifkart.com.tr
vakifkart.com.tr BAŞVURU İŞLEMLERİ

Platinum Plus

Platinum Plus İle Seçkin Bir Dünyaya Davetlisiniz.

Vakıfbank Platinum Plus’ta her şey sizin için düşünüldü. Size kalan sadece bu seçkin dünyanın keyfini çıkarmak.

Yıllık Kart Aidatı Yok

Platinum Plus’a  yıllık kart aidatı ödemezsiniz.

Uçak bileti alımlarında 3 kat daha değerli Worldpuan!

Platinum Plus kartınız ile yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satın alırken Worldpuan’larınız 3 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Böylece dilediğiniz havayoluyla, dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Üstelik Worldpuan’larınız, istediğiniz uçak biletini almaya yeterli değilse uçak biletinizi kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Platinum Plus  kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan uçak biletlerinizi cazip taksit imkanları ile de satın alabilirsiniz.

MilPlus Seyahat Hizmetleri hattının çalışma  saatleri, hafta içi uçak bileti işlemleri için 09:00-18:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-17:00 saatleri arasındadır.Cumartesi günü gerçekleştirilecek uçak bileti işlemleri için 09:00-14:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Pazar günü ve Resmi tatil günlerinde MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı hizmet vermemektedir.

 Otel/tur rezervasyonlarında 3 kat daha değerli Worldpuan!

Platinum Plus kartınız ile yurt içi/yurt dışı otel ve tur rezervasyonu yaptırırken Worldpuan’larınız 3 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Worldpuan’larınız istediğiniz otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Platinum Plus  kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan, otel/tur rezervasyonlarınızı uygun taksit fırsatları ile gerçekleştirebilir, anlaşmalı otellerde/turlarda kartınıza özel indirimli fiyatlarından avantajından faydalanabilirsiniz.

Platinum Plus  ile uçak bileti alımlarında ve otel/tur rezervasyonlarında Avans Puan özelliği!

Platinum Plus kartınızdaki Worldpuan’larınız uçak bileti almaya, otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğinden yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kullanmış olduğunuz Avans Puanları, 1 yıl içerisinde gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kazanacağınız Worldpuan’larla kapatabilirsiniz.

Avans Puan borcunuzun 1 yıl içerisinde kapatılamaması veya kredi kartınızın herhangi bir nedenle kullanıma kapatılması durumunda, kapatılmayan Avans Puan borcunuz 3 ile çarpılarak, hesabınıza borç kaydedilir.

Yeni bir Avans Puan talebiniz için eski Avans Puan bakiyenizin %50’sini kapatmanız gerekmektedir. Ek kart sahipleri Avans Puan özelliğinden yararlanamamaktadır. Ek kartın kazandığı puanlar asıl kart sahibinin kullandığı Avans Puan borcunu kapatmak için kullanılabilecektir.

Avans Puan talep edildiği sırada kartınızın kullanıma açık olması gerekmektedir. Avans Puan özelliğinden faydalanabilmek için işlemlerinizi, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Seyahat Hizmetleri” diyerek MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. VakıfBank, Worldpuan ve Avans Puan kullanım kurallarını ve puan değerlerini belirlemeye ve değiştirmeye yetkilidir.

Kart türüne göre tek seferde kullanılabilen maksimum Avans Puan değerleri aşağıdaki gibidir.

 

Kart Türü

Kullanılabilen Maksimum Avans Puan Tutarı

Platinum Plus

1000 TL(3000TL WP)

 

Genel Kurallar:

 • Platinum Plus kartında yer alan Worldpuan’ların kullanılması sureti ile satın alınan biletin kullanılmaması durumunda, kullanılan Worldpuan’ın iadesi yapılmaz.
 • Platinum Plus kartında yer alan Worldpuan’ları daha değerli kullanmak sureti ile bilet satın alan ve bu biletini iptal ettiren kart sahiplerine kullanmış oldukları Worldpuan’lar iade edilir. Ancak işlem masrafları müşteriden tahsil edilir.
 • Kart sahipleri kendileri, eşleri, birinci derece yakınları (anne, baba, çocuk, kardeş) için bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl kart sahipleri ek kart için bilet satın alacak ise, bağlı ek kart eşine, birinci derece yakınına (anne, baba, çocuk, kardeş ) ait ise bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl ve ek kart sahiplerinin, 3. kişiler için Worldpuan’larını kullanarak seyahat harcaması yapabilmesi için aynı uçak ve/veya konaklama hizmetini kendilerinin de satın almış olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti bedeline havalimanı vergileri dahildir.
 • Uçak biletlerinin düzenlenmesinden sonra talep edilen değişikliklerde, her havayolunun uyguladığı "bilet değişiklik cezası" uygulanır ve bu kapsamda oluşabilecek bilet fiyat farkı ve hizmet bedeli vb. ödemeler kart hamiline aittir.
 • Bilet taleplerinin karşılanması yer durumuna bağlıdır ve düzenlenen tüm uçak biletlerinde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kart sahibinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyor ise biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye vasıtası ile teslim edilir.
 • Yolculuk sırasında yaşanabilecek sorunlarda ve kaza durumlarında Banka’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Uzun/kısa mesafe, ekonomik/business class, tek yön/gidiş - dönüş bilet farkı gözetmeksizin iç hatlar biletlerinde 30 TL, dış hatlar biletlerinde 110 TL tutarında servis ücreti alınır. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.
 • Banka, Platinum Plus kartların ve alınan hizmetlerin ticari amaçlı kullanımını tespit ettiğinde, Worldpuan’ların değerli kullanımını kısıtlama ve ceza uygulama yetkisine sahiptir.
 • Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile MilPlus Seyahat Hattı üzerinden satın alınan bilet fiyatları arasında fiyat farklılığı gösterebilir. MilPlus Seyahat Hattı üzerinden gerçekleştirilen bilet alım işlemleri, havayolu firmalarının acenteleri veya çağrı merkezleri üzerinden satılan bilet fiyatları üzerinden gerçekleştirilmektedir. MilPlus Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

* VakıfBank kampanya ve katlı puan kullanım koşullarını tek başına değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretsiz Havalimanı Lounge Hizmeti!

Platinum  Plus kartınız ile, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan lounge hizmetinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Lounge Hizmeti Koşulları;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan Plaza Premium Lounge’da hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam bir misafiriniz ile beraber 6 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz. Aynı gün içinde 1 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • Lounge hizmetinden sadece VakıfBank Platinum  Plus sahipleri yararlanabilir.
 • Asıl karta bağlı ek kart Platinum Plus ise ücretsiz lounge hizmetinden yararlanabilir. Platinum Plus’ a bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer. Ek kart ile asıl kart aynı gün bu hizmetten yararlanamaz..
 • Lounge kullanımından sonra cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Ayrıca, POS slibinde de bilgilendirme mesajı yer almaktadır.

Ücretsiz Yurt dışı Havalimanı Lounge Hizmeti! 

Platinum Plus kartınız ile yurt dışı seyahatleriniz öncesinde aşağıda yer alan Havalimanlarında bulunan Lounge hizmetlerinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz. Kampanya detayları https://www.mastercard.com.tr//tr-tr/tuketiciler/teklifler-ve-promosyonlar/yolcu-salonlari.html adresinde yer almaktadır. 

 Hizmet Verilen Lounge’lar

 • Kiev
 • Tiflis
 • Batum
 • Viyana
 • Moskova
 • Prag

Pandemi Sebebiyle Geçici Olarak Hizmet Verilemeyen Lounge’lar:  

 • St Petersburg
 • Bükreş
 • Moskova

Ücretsiz Rail&Miles CIP Lounge Hizmeti!

Platinum  Plus kartınız ile, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge hizmetinden siz ve yanınızdaki bir misafiriniz ile beraber ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Tren yolculuğunuz öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası!

Platinum Plus kartınız ile, yurt dışında bulunduğunuz sırada yaşanabilecek hastalık veya yaralanma durumlarına karşı, 30.000 Euro'ya kadar olan sağlık harcamalarınızda geçerli ücretsiz seyahat sigortası hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası Koşulları;

 • 1-14 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası yaptıran müşterilerimizin, sigorta  yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içinde sigortasının yapıldığı kredi  kartına Seyahat Sigortası bedelinin iadesi yapılacaktır.
 • Platinum Plus müşterilerimiz bu hizmetten ayda bir defa sadece 1-14 gün olarak ücretsiz yararlanabilmektedir.
 • Müşterilerimiz, seyahat sigortası talebini Şubelerimiz, Çağrı merkezimiz, Mobil veya İnternet Bankacılığımız üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekir. Poliçe gönderimleri de aynı saatler içerisinde yapılmaktadır.
 • Poliçe başlangıç saati öğlen 12:00'de başlar, aynı saatte biter. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Kesilen poliçe müşteriye, talep etmesi durumunda ücretsiz olarak adresine, mail ve/veya faks ile gönderilmektedir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.
 • Müşterilerimizin kartlarından 1-14 gün arası  Avrupa Seyahat Sigortası için 6.25 Euro çekim yapılacaktır. (Poliçe kesim tarihindeki TCMB kuru üzerinden TL olarak yansıtılacaktır.) 
 • 15 gün ve üzeri poliçe taleplerinde indirimli fiyatlar geçerlidir. Müşterilerimiz dilerse belirtilen fiyatlarda ücretli olarak poliçe yaptırabilir. (Güncel fiyatlar 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenilebilir.)
 • 1-14 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası dışında hiçbir poliçe ücretsiz sunulmayacaktır. 

Yurt Dışı Alışverişlerinizde %5 İndirim Fırsatı!

Platinum Plus kartınız ile, yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 Dolar ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. 

Kampanya Koşulları:

 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurt dışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tümPlatinum Plus kredi kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak alışveriş işlemleridir.
 • Kampanya kapsamında kazanılacak aylık maksimum indirim tutarı 100 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 500 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndimler harcama yapılan ayı takip eden ayın 20’sine kadar yansıtılacaktır. 20’sinin hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kiralık Kasa Hizmetlerinde %50 İndirim

Platinum Plus kredi kartınız ile VakıfBank Şubelerinde yeni tanımlanacak kiralık kasa hizmetinin yıllık ücretinde 1 defaya mahsus %50 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Öncelikli Çağrı Merkezine Bağlanma

444 0 724 numaralı  Çağrı merkezimizi öncelikli bağlanarak pek çok işleminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlarda İndirim Ayrıcalığı!

Platinum Plus kredi  kartınız ile, anlaşmalı seçkin restoranlarda ekstra indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlar için tıklayınız.

Anlaşmalı Spor Salonlarında İndirim Ayrıcalığı!

Platinum Plus kredi kartınız ile, anlaşmalı spor salonlarında ekstra indirim fırsatını kaçırmayın.

Anlaşmalı Spor Salonları için tıklayınız. 

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Dry Center, Dry Clean, Dry Most, Dry Can ve DryTurk’te yapacağınız kuru temizleme ödemelerinde %20’ ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli Kuru Temizleme Hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı kuru temizleme için tıklayınız.

İndirimli Çiçek Gönderim Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, www.markacicek.com üzerinden gerçekleştireceğiniz İstanbul içi çiçek ve meyve sepeti gönderimlerinde %20’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli çiçek gönderim hizmetinden yararlanmak için, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Shuttle Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Transfer Plus, Tr Driver ve Ekar Global gibi birçok shutlle firmasından %15-30 arasındaki indirim oralarında yararlanabilirsiniz.

İndirimli shuttle hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Araç Kiralama Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Avis, Enterprise , Zeplin ve Grs firmalarından yapacağınız araç kiralamalarında %50’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli araç kiralama hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Checkup Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, indirimli checkup hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İndirimli checkup hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Platinum Plus kredi kartı başvurusu için müşterilerimizin aşağıdaki kriterlerden en az birine sahip olması gerekmektedir;

Bankamız VIP Segmente sahip müşteri grubunda olması,

Bankamızda 450.000 TL ve üzeri varlık toplamı veya kredi bakiyesi olması,

Bankamızda 500.000 TL ve üzeri SKY Limite sahip olması,

Mevcut Kredi Kart limitinin veya yeni başvuruda onaylanan kredi kartı limitinin 50.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Platinum Plus kredi kartı başvurusu için ise en yakın Vakıfbank şubemize uğrayabilir ve onaylanması durumunda anında teslim alabilirsiniz veya ATM, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Kriterlerinizin tutması durumunda otomatik olarak Platinum Plus kredi kartı onaylanarak adresinize kurye ile gönderilecektir.

VakıfBank Worldcard
Taraftar
Platinum Plus
Platinum Plus

Platinum Plus İle Seçkin Bir Dünyaya Davetlisiniz.

Vakıfbank Platinum Plus’ta her şey sizin için düşünüldü. Size kalan sadece bu seçkin dünyanın keyfini çıkarmak.

Yıllık Kart Aidatı Yok

Platinum Plus’a  yıllık kart aidatı ödemezsiniz.

Uçak bileti alımlarında 3 kat daha değerli Worldpuan!

Platinum Plus kartınız ile yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satın alırken Worldpuan’larınız 3 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Böylece dilediğiniz havayoluyla, dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Üstelik Worldpuan’larınız, istediğiniz uçak biletini almaya yeterli değilse uçak biletinizi kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Platinum Plus  kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan uçak biletlerinizi cazip taksit imkanları ile de satın alabilirsiniz.

MilPlus Seyahat Hizmetleri hattının çalışma  saatleri, hafta içi uçak bileti işlemleri için 09:00-18:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-17:00 saatleri arasındadır.Cumartesi günü gerçekleştirilecek uçak bileti işlemleri için 09:00-14:00, otel ve tur rezervasyonları için 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Pazar günü ve Resmi tatil günlerinde MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı hizmet vermemektedir.

 Otel/tur rezervasyonlarında 3 kat daha değerli Worldpuan!

Platinum Plus kartınız ile yurt içi/yurt dışı otel ve tur rezervasyonu yaptırırken Worldpuan’larınız 3 ile çarpılarak çok daha değerli hale gelir. Worldpuan’larınız istediğiniz otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Platinum Plus  kartınız ile Worldpuan’larınızı kullanmadan, otel/tur rezervasyonlarınızı uygun taksit fırsatları ile gerçekleştirebilir, anlaşmalı otellerde/turlarda kartınıza özel indirimli fiyatlarından avantajından faydalanabilirsiniz.

Platinum Plus  ile uçak bileti alımlarında ve otel/tur rezervasyonlarında Avans Puan özelliği!

Platinum Plus kartınızdaki Worldpuan’larınız uçak bileti almaya, otel/tur rezervasyonu yaptırmaya yeterli değilse kartınızın Avans Puan özelliğinden yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kullanmış olduğunuz Avans Puanları, 1 yıl içerisinde gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kazanacağınız Worldpuan’larla kapatabilirsiniz.

Avans Puan borcunuzun 1 yıl içerisinde kapatılamaması veya kredi kartınızın herhangi bir nedenle kullanıma kapatılması durumunda, kapatılmayan Avans Puan borcunuz 3 ile çarpılarak, hesabınıza borç kaydedilir.

Yeni bir Avans Puan talebiniz için eski Avans Puan bakiyenizin %50’sini kapatmanız gerekmektedir. Ek kart sahipleri Avans Puan özelliğinden yararlanamamaktadır. Ek kartın kazandığı puanlar asıl kart sahibinin kullandığı Avans Puan borcunu kapatmak için kullanılabilecektir.

Avans Puan talep edildiği sırada kartınızın kullanıma açık olması gerekmektedir. Avans Puan özelliğinden faydalanabilmek için işlemlerinizi, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Seyahat Hizmetleri” diyerek MilPlus Seyahat Hizmetleri hattı üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. VakıfBank, Worldpuan ve Avans Puan kullanım kurallarını ve puan değerlerini belirlemeye ve değiştirmeye yetkilidir.

Kart türüne göre tek seferde kullanılabilen maksimum Avans Puan değerleri aşağıdaki gibidir.

 

Kart Türü

Kullanılabilen Maksimum Avans Puan Tutarı

Platinum Plus

1000 TL(3000TL WP)

 

Genel Kurallar:

 • Platinum Plus kartında yer alan Worldpuan’ların kullanılması sureti ile satın alınan biletin kullanılmaması durumunda, kullanılan Worldpuan’ın iadesi yapılmaz.
 • Platinum Plus kartında yer alan Worldpuan’ları daha değerli kullanmak sureti ile bilet satın alan ve bu biletini iptal ettiren kart sahiplerine kullanmış oldukları Worldpuan’lar iade edilir. Ancak işlem masrafları müşteriden tahsil edilir.
 • Kart sahipleri kendileri, eşleri, birinci derece yakınları (anne, baba, çocuk, kardeş) için bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl kart sahipleri ek kart için bilet satın alacak ise, bağlı ek kart eşine, birinci derece yakınına (anne, baba, çocuk, kardeş ) ait ise bilet satın alabilir, otel ve tur rezervasyonu yaptırabilir. (Soyadı tutmuyorsa kimlik ibrazı istenmektedir.) Asıl ve ek kart sahiplerinin, 3. kişiler için Worldpuan’larını kullanarak seyahat harcaması yapabilmesi için aynı uçak ve/veya konaklama hizmetini kendilerinin de satın almış olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti bedeline havalimanı vergileri dahildir.
 • Uçak biletlerinin düzenlenmesinden sonra talep edilen değişikliklerde, her havayolunun uyguladığı "bilet değişiklik cezası" uygulanır ve bu kapsamda oluşabilecek bilet fiyat farkı ve hizmet bedeli vb. ödemeler kart hamiline aittir.
 • Bilet taleplerinin karşılanması yer durumuna bağlıdır ve düzenlenen tüm uçak biletlerinde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kart sahibinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyor ise biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye vasıtası ile teslim edilir.
 • Yolculuk sırasında yaşanabilecek sorunlarda ve kaza durumlarında Banka’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Uzun/kısa mesafe, ekonomik/business class, tek yön/gidiş - dönüş bilet farkı gözetmeksizin iç hatlar biletlerinde 30 TL, dış hatlar biletlerinde 110 TL tutarında servis ücreti alınır. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.
 • Banka, Platinum Plus kartların ve alınan hizmetlerin ticari amaçlı kullanımını tespit ettiğinde, Worldpuan’ların değerli kullanımını kısıtlama ve ceza uygulama yetkisine sahiptir.
 • Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile MilPlus Seyahat Hattı üzerinden satın alınan bilet fiyatları arasında fiyat farklılığı gösterebilir. MilPlus Seyahat Hattı üzerinden gerçekleştirilen bilet alım işlemleri, havayolu firmalarının acenteleri veya çağrı merkezleri üzerinden satılan bilet fiyatları üzerinden gerçekleştirilmektedir. MilPlus Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

* VakıfBank kampanya ve katlı puan kullanım koşullarını tek başına değiştirme hakkına sahiptir.

Ücretsiz Havalimanı Lounge Hizmeti!

Platinum  Plus kartınız ile, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan lounge hizmetinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Lounge Hizmeti Koşulları;

 • Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda Anadolujet “primeclass” Lounge Salonu’nda, dış hatlarda ise Comfort Lounge Salonu’nda hizmet verilmektedir.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan Plaza Premium Lounge’da hizmet verilmektedir.
 • Lounge hizmetinden yılda toplam bir misafiriniz ile beraber 6 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz. Aynı gün içinde 1 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • Lounge hizmetinden sadece VakıfBank Platinum  Plus sahipleri yararlanabilir.
 • Asıl karta bağlı ek kart Platinum Plus ise ücretsiz lounge hizmetinden yararlanabilir. Platinum Plus’ a bağlı diğer ek kartlar bu hizmetten yararlanamaz.
 • Ek kartın kullanımları asıl kartın toplam hakkından düşer. Ek kart ile asıl kart aynı gün bu hizmetten yararlanamaz..
 • Lounge kullanımından sonra cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Ayrıca, POS slibinde de bilgilendirme mesajı yer almaktadır.

Ücretsiz Yurt dışı Havalimanı Lounge Hizmeti! 

Platinum Plus kartınız ile yurt dışı seyahatleriniz öncesinde aşağıda yer alan Havalimanlarında bulunan Lounge hizmetlerinden ücretsiz  olarak yararlanabilirsiniz. Kampanya detayları https://www.mastercard.com.tr//tr-tr/tuketiciler/teklifler-ve-promosyonlar/yolcu-salonlari.html adresinde yer almaktadır. 

 Hizmet Verilen Lounge’lar

 • Kiev
 • Tiflis
 • Batum
 • Viyana
 • Moskova
 • Prag

Pandemi Sebebiyle Geçici Olarak Hizmet Verilemeyen Lounge’lar:  

 • St Petersburg
 • Bükreş
 • Moskova

Ücretsiz Rail&Miles CIP Lounge Hizmeti!

Platinum  Plus kartınız ile, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda bulunan Rail&Miles CIP Lounge hizmetinden siz ve yanınızdaki bir misafiriniz ile beraber ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Tren yolculuğunuz öncesinde konforlu lounge salonumuzda dinlenebilir, lezzetli ikramlar eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergi ve gazetenizi okuyabilir, TV ve internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası!

Platinum Plus kartınız ile, yurt dışında bulunduğunuz sırada yaşanabilecek hastalık veya yaralanma durumlarına karşı, 30.000 Euro'ya kadar olan sağlık harcamalarınızda geçerli ücretsiz seyahat sigortası hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Seyahat Sigortası Koşulları;

 • 1-14 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası yaptıran müşterilerimizin, sigorta  yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içinde sigortasının yapıldığı kredi  kartına Seyahat Sigortası bedelinin iadesi yapılacaktır.
 • Platinum Plus müşterilerimiz bu hizmetten ayda bir defa sadece 1-14 gün olarak ücretsiz yararlanabilmektedir.
 • Müşterilerimiz, seyahat sigortası talebini Şubelerimiz, Çağrı merkezimiz, Mobil veya İnternet Bankacılığımız üzerinden yapabilmektedir.
 • Poliçeler hafta içi çalışma saatlerinde (09:00 - 17:30) hazırlanmaktadır. Poliçe taleplerinin bu saatler arasında iletilmesi gerekir. Poliçe gönderimleri de aynı saatler içerisinde yapılmaktadır.
 • Poliçe başlangıç saati öğlen 12:00'de başlar, aynı saatte biter. Farklı taleplerin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.
 • Kesilen poliçe müşteriye, talep etmesi durumunda ücretsiz olarak adresine, mail ve/veya faks ile gönderilmektedir.
 • Maksimum sigortalanma yaşı 64’tür.
 • Müşterilerimizin kartlarından 1-14 gün arası  Avrupa Seyahat Sigortası için 6.25 Euro çekim yapılacaktır. (Poliçe kesim tarihindeki TCMB kuru üzerinden TL olarak yansıtılacaktır.) 
 • 15 gün ve üzeri poliçe taleplerinde indirimli fiyatlar geçerlidir. Müşterilerimiz dilerse belirtilen fiyatlarda ücretli olarak poliçe yaptırabilir. (Güncel fiyatlar 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenilebilir.)
 • 1-14 Gün arası Avrupa Seyahat Sigortası dışında hiçbir poliçe ücretsiz sunulmayacaktır. 

Yurt Dışı Alışverişlerinizde %5 İndirim Fırsatı!

Platinum Plus kartınız ile, yurt dışında tek seferde yapacağınız her 100 Dolar ve üzeri harcamalarınızda %5 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. 

Kampanya Koşulları:

 • Kampanyaya katılmak için “YURTDISI” yazıp bir boşluk bırakıp kart numarasının son 6 hanesinin SMS ile yurtiçinden 6635’e, yurt dışından 05327526635’e gönderilmesi gerekmektedir.
 • SMS gönderilen ay içinde yapılan işlemlerden ödül kazanılacaktır. İade, iptal işlemleri alışveriş tutarına dahil edilmeyecektir.
 • Nakit çekim, mail order, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişler, kumarhane ve bahis sitelerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
 • Kampanya dönemi alışveriş tutarı, kişinin müşteri numarasına bağlı tümPlatinum Plus kredi kartlarıyla (ek kartlar dahil) yapılan harcama tutarını içerecektir.
 • Kampanyaya dahil edilecek işlemler, sadece yurt dışında yapılacak alışveriş işlemleridir.
 • Kampanya kapsamında kazanılacak aylık maksimum indirim tutarı 100 TL ile sınırlıdır. Yıllık en fazla 500 TL indirim yansıtılacaktır.
 • İndimler harcama yapılan ayı takip eden ayın 20’sine kadar yansıtılacaktır. 20’sinin hafta sonuna gelmesi durumunda indirimler bir sonraki iş gününde yansıtılacaktır.
 • Hak edilen indirimlerin hesaplanması, ilgili harcamaların bankamıza ulaştığı tarihteki Merkez Bankası Döviz Satış kuru baz alınarak hesaplanacaktır.
 • K.K.T.C. de yapılan alışverişler yurtiçi sayılmaktadır.
 • Banka kampanyayı bitirme ve şartlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kiralık Kasa Hizmetlerinde %50 İndirim

Platinum Plus kredi kartınız ile VakıfBank Şubelerinde yeni tanımlanacak kiralık kasa hizmetinin yıllık ücretinde 1 defaya mahsus %50 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Öncelikli Çağrı Merkezine Bağlanma

444 0 724 numaralı  Çağrı merkezimizi öncelikli bağlanarak pek çok işleminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlarda İndirim Ayrıcalığı!

Platinum Plus kredi  kartınız ile, anlaşmalı seçkin restoranlarda ekstra indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı Restoranlar için tıklayınız.

Anlaşmalı Spor Salonlarında İndirim Ayrıcalığı!

Platinum Plus kredi kartınız ile, anlaşmalı spor salonlarında ekstra indirim fırsatını kaçırmayın.

Anlaşmalı Spor Salonları için tıklayınız. 

İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Dry Center, Dry Clean, Dry Most, Dry Can ve DryTurk’te yapacağınız kuru temizleme ödemelerinde %20’ ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli Kuru Temizleme Hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı kuru temizleme için tıklayınız.

İndirimli Çiçek Gönderim Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, www.markacicek.com üzerinden gerçekleştireceğiniz İstanbul içi çiçek ve meyve sepeti gönderimlerinde %20’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli çiçek gönderim hizmetinden yararlanmak için, 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Shuttle Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Transfer Plus, Tr Driver ve Ekar Global gibi birçok shutlle firmasından %15-30 arasındaki indirim oralarında yararlanabilirsiniz.

İndirimli shuttle hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Araç Kiralama Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, Avis, Enterprise , Zeplin ve Grs firmalarından yapacağınız araç kiralamalarında %50’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İndirimli araç kiralama hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

İndirimli Checkup Hizmeti!

Platinum Plus kredi kartınız ile, indirimli checkup hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İndirimli checkup hizmetinden yararlanmak için 444 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak “Asistans Hizmetleri” diyerek 7/24 Asistans Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Platinum Plus kredi kartı başvurusu için müşterilerimizin aşağıdaki kriterlerden en az birine sahip olması gerekmektedir;

Bankamız VIP Segmente sahip müşteri grubunda olması,

Bankamızda 450.000 TL ve üzeri varlık toplamı veya kredi bakiyesi olması,

Bankamızda 500.000 TL ve üzeri SKY Limite sahip olması,

Mevcut Kredi Kart limitinin veya yeni başvuruda onaylanan kredi kartı limitinin 50.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Platinum Plus kredi kartı başvurusu için ise en yakın Vakıfbank şubemize uğrayabilir ve onaylanması durumunda anında teslim alabilirsiniz veya ATM, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Kriterlerinizin tutması durumunda otomatik olarak Platinum Plus kredi kartı onaylanarak adresinize kurye ile gönderilecektir.

MilPlus
Rail&Miles
Like Card
Ortak Markalı
Ticari
Bankomat
Fenerbahçe Taraftar Kartlar
Kartınıza Özel Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Kartınıza Özel Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
VakıfBank Web Siteleri
© 2015 VakıfBank
Bizi Takip Edin:
Bizi Takip Edin:
© 2015 VakıfBank